Bettinehoeve levert smaakvolle geitenkazen

In het Brabantse Etten-Leur richtte Johan Ewijk in 1982 aan de Bankenstraat de Bettinehoeve op. Bettine was het Nederlandse woord voor geit in de 17e eeuw, en de reeds aanwezige hoeve vormde een prima basis om met enkele geiten een stap te maken die zeker in die tijd gedurfd genoemd mag worden.

HANOS Versnieuws: Bettinehoeve levert smaakvolle geitenkazen In tegenstelling tot nu, was de smaak van geitenkaas in de jaren tachtig lang niet zo gewaardeerd, maar er lagen zeker kansen en deze werden ook met beide handen aangegrepen. Na verloop van tijd groeide het aantal geiten en werd de geitenmelk verwerkt tot kaas.

In 1990 werd besloten te stoppen met het houden van melkgeiten en richtte het bedrijf zich volledig op de productie van geitenkaas, waarbij de melk werd gekocht van geitenboeren in de omgeving. Na een grote brand in 1992 waarbij de kaasmakerij volledig afbrandde, werd op dezelfde plek een nieuwe moderne kaasmakerij gebouwd. Inmiddels is er een 2e productielocatie bijgekomen en neemt de Bettinehoeve bij zo’n 50 geitenhouders in Zuidwest-Nederland de melk af. Met een smaakvol assortiment aan verse en gerijpte geitenkazen van hoogstaande kwaliteit is de Bettinehoeve een goede aanvulling op het kaasassortiment.

De met de hand ingerolde geitenkaasjes in spek of de licht gerijpte biologische buche zijn het proberen meer dan waard. Bettine naturel is een verse geitenkaas, mild en fris van smaak en ideaal op een salade of om te verwerken in gerechten.

Bettine naturel
geitenkaas
vers, 1 kilo
per kilo
404.00075





Polderhoen ouderwets lekker

De kuikens van de biologische polderhoen worden...

Pure pesto en tapenade uit Nederland

Onder de merknaam Lisimo is er een uitstekende lijn...

Barbecuetopper bij uitstek

Veel mensen associëren Amerika met hamburgers, dat is niet...

Salanova staat voor smakelijke sla

Salanova is de verzamelnaam voor zes soorten sla en staat...

Groot scheermes snel gaar

De officiële Nederlandse benaming is groot tafelmesheft,...

Wagyuvlees is klasse apart

Wagyuvlees (van het Japanse wagyurund) staat wereldwijd...